פורטיס | אורח מיוחד: קובי אוז

רמי פורטיס | מארח את קובי אוז

04/05/2019
19:30
זאפה אמפי שוני בנימינה

פרטים

פורטיס חוזר להופעה מלאה ועמוסת שירים מוכרים ונסתרים מכל עשוריו המכוננים! – ערב בלתי נשכח עם אחד מהקולות החשובים במוזיקה הישראלית! מופע אלקטרוני ספוג גיטרות צובטות ודיסטורשנים מהדהדים על רקע אמפי שוני העתיק, כולל אירוח של המאסטרו וסולן להקת טיפקס – קובי אוז!

רמי פורטיס הינו אחד הקולות המשפיעים והחשובים בתולדות המוזיקה הישראלית. החל מאמצע שנות השבעים, עם שורה של להיטים פורצי דרך, שהם כיום המנונים שגורים בפי כל, פורטיס לקח את הפאנק ואת הרוק מהשוליים אל לב המיינסטרים הישראלי, בסגנון, בסאונד ובהגשה הכל כך ייחודיים לו, ללא פשרות או התחשבות במה מקובל.

שיריו ואלבומיו הפכו כבר מזמן לפס הקול של דורות של מעריצים, החל מימיו הניסיוניים בהרכבים כמו ז'אן קונפליקט או כרומוזום, השנים המשמעותיות בהן בילה בדרכים ובאירופה עם הרכבו המשפיע מינימל קומפקט, דרך פורטיסחרוף – שיתוף הפעולה הפורה והקאנוני שלו עם שותפו למינימל – ברי סחרוף, וכמובן, אלבומי הסולו הרבים ועמוסי הלהיטים שלו, כל אלבום אמירה ביוגרפית שונה ואישית, משמעותית בדרכה שלה.

אלבומו האחרון מדור פיות – שיצא בשנה שעברה – הציג תמונה חדשה\ישנה של פורטיס: את סך השפעותיו – מהקלאסי לטכנו, לסוג הרוק שהוא ברא לעצמו ועבור כולנו כאבן דרך במוזיקה הישראלית, בשילוב עם השפעות חדשות וקולות חדשים שטרם נשמעו באלבומיו. שחרור האלבום לווה במסע הופעות עמוס, אנרגטי ורב שבחים ברחבי הארץ.

במקביל, חגג פורטיס 30 שנה לאלבומו האלמותי סיפורים מהקופסא בסדרת מופעי סולד-אאוט חגיגיים. את השנה הנהדרת חתם פורטיס עם זכייה בפרס מפעל הפיס ע"ש לנדאו היוקרתי.

צפו בקליפים מתוך האלבום: מדור פיות / סאניאסי

עומר ג'ו נווה: גיטרות, קולות, קלידים, אלקטרוניקה ובס / גיא פורטיס: גיטרות וקולות / איתן רז: תופים / דני עבר הדני: קלידים, קולות ובס / נעה אילי: צ'לו וקולות