פורטיס | הבחירה השפויה

פורטיס | הבחירה השפויה

16/09/2019
20:30
בארבי תל אביב

פרטים

ערב של רוק'נ'רול, טירוף חושים ודמוקרטיה עם פורטיס בבארבי!

~ הבחירה השפויה ~

פעם שניה גלידה!

סיבוב שני של גלגלי השיניים הדמוקרטים בישראל לא יעבור בשקט!

לקראת הניסיון המי יודע כמה להגדיר שלטון מקומי מהו ובהעדר מנהיגות – יצאנו לבארבי להרים מסיבת בחירות בראשותו של המשוגע הלאומי – פורטיס!

זוהי קריאה חד משמעית להתגייס לצבא הדיסטורשן ולהילחם עבור הזכות לבלות עד שקיעתה של הזריחה.

אצלנו לא מפריחים ססמאות או מפריחים שממות – באומה של פורטיס כל אזרח רוקד לצלילי התעמולה, ללא גבולות, שטחים או הבדלי דת, צבע ומין. בירה לכל דורש, הנגאובר לכל מוצא ישר.

רמי פורטיס הינו אחד הקולות המשפיעים והחשובים בתולדות המוזיקה הישראלית. החל מאמצע שנות השבעים, עם שורה של להיטים פורצי דרך, שהם כיום המנונים שגורים בפי כל, פורטיס לקח את הפאנק ואת הרוק מהשוליים אל לב המיינסטרים הישראלי, בסגנון, בסאונד ובהגשה הכל כך ייחודיים לו, ללא פשרות או התחשבות במה מקובל.

שיריו ואלבומיו הפכו כבר מזמן לפס הקול של דורות של מעריצים, החל מימיו הניסיוניים בהרכבים כמו ז'אן קונפליקט או כרומוזום, השנים המשמעותיות בהן בילה בדרכים ובאירופה עם הרכבו המשפיע מינימל קומפקט, דרך פורטיסחרוף – שיתוף הפעולה הפורה והקאנוני שלו עם שותפו למינימל – ברי סחרוף, וכמובן, אלבומי הסולו הרבים ועמוסי הלהיטים שלו, כל אלבום אמירה ביוגרפית שונה ואישית, משמעותית בדרכה שלה.

אלבומו האחרון מדור פיות – הציג תמונה חדשה\ישנה של פורטיס: את סך השפעותיו – מהקלאסי לטכנו, לסוג הרוק שהוא ברא לעצמו ועבור כולנו כאבן דרך במוזיקה הישראלית, בשילוב עם השפעות חדשות וקולות חדשים שטרם נשמעו באלבומיו. שחרור האלבום לווה במסע הופעות עמוס, אנרגטי ורב שבחים ברחבי הארץ.

במקביל, חגג פורטיס 30 שנה לאלבומו האלמותי סיפורים מהקופסא בסדרת מופעי סולד-אאוט חגיגיים. את שנת 2018 חתם פורטיס עם זכייה בפרס מפעל הפיס ע"ש לנדאו היוקרתי. לאחרונה זכה פורטיס בפרס מפעל חיים ע"ש אהוד מנור מטעם אקו"ם.

צפו בקליפים מתוך האלבום: מדור פיות / סאניאסי

עומר ג'ו נווה: גיטרות, קולות, קלידים, אלקטרוניקה ובס / גיא פורטיס: גיטרות וקולות / איתן רז: תופים / דני עבר הדני: קלידים, קולות ובס / נעה אילי: צ'לו וקולות/ אורי קוטנר: גיטרה בס